W okresie letnim Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie przygotował ofertę warsztatów wakacyjnych. Zajęcia odbywały się w miesiącu lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 do 18:00. W lipcu w dniach 15-19 oraz 22-26 oraz w sierpniu w dniach 12-16 i 19-23. W warsztatach brały udział dzieci z naszej gminy oraz wypoczywające w naszej miejscowości. Frekwencja była różna, od 6 do 20 dzieci w różnym wieku. Przypominamy że zajęcia były darmowe.
Galeria zdjęć dostępna na stronie facebook Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie.

LIPIEC
15-19 „manualne, gry i zabawy” Przez pierwszy tydzień warsztatów wakacyjnych dzieci wykonały: kulę papierową, kartkę z wakacji metodą quillingu, roboty figur geometrycznych.


Kula papierowa.

Quilling.

Roboty.

22-26 „taneczno-manualne, gry i zabawy” W drugim tygodniu dzieci wykonywały zegary z talerzyków papierowych, maski zwierzątek, zakładki do książek z okienkiem – motylki, zabawy ruchowe, pocztówki z GOK-u wyklejane krepą, nauka układu tanecznego, pudełka z tektury- kolorowe wyplatanki.


Zegary.Pocztówka z Cekcyna.
Taneczne.

W czasie zajęć.

Zakładki do książek.

SIERPIEŃ
12-16 „Sabat czarownic” Na kolejnych warsztatach tematycznych robiliśmy czarownice ze sznurka ekologicznego, który wykorzystuje się w rolnictwie. Sznurek trzeba najpierw pociąć na odpowiednie długości, pogrupować, namoczyć, wyczesać a potem cierpliwie łączyć wszystko w całość. Nie jest to łatwe zadanie! Do wykonania całej Czarownicy potrzeba ok 60 metrów sznurka. Chcecie zobaczyć jak przebiegały prace? Zapraszamy do galerii:) Kilka zdjęć umieściliśmy dzięki uprzejmości uczestniczek warsztatów.

Czarownice.

19-23 „cyrkowe” W ostatnim już tygodniu zajęć wakacyjnych odbywają się warsztaty cyrkowe. Na początek dzieci zapoznają się z krótką informacją o cyrku, nazewnictwem i prezentacją rekwizytów. Następnie to warsztaty żonglerskie na dobry początek. Instruktor GOK pokarze podstawy żonglowania różnym sprzętem oraz różne triki prawą i lewą ręką.  Sprzęt który poznamy to: chustki, talerze, piłeczki, obręcze, maczugi, poi, kiwido i diabolo.


Chustki.

Piłeczki.

Talerzyki.

Poi i skarpety.


Obręcze.

Maczugi.